Zaujímavé miesta

5 TOP EURÓPSKYCH ATRAKCIÍ

Big Ben, Stonehenge, Koloseum a ďalšie: tieto európske atrakcie patria medzi trvalé turistické obľúbené. Ale novšie pamiatky stúpajú na vrchol zoznamu „povinne vidieť“ (pomerne nové v porovnaní s týmito historickými štandardmi).  Čítajte ďalej a rozhodnite sa, ktoré z nich, staroveké alebo súčasné, navštívite na vašej ďalšej ceste.

Eiffelova veža , Paríž, Francúzsko

Ak ste boli vo Francúzsku, pravdepodobne ste navštívili túto slávnu francúzsku pamiatku, postavenú v roku 1889. Ale vedeli ste, odkedy bola prvá úroveň zrekonštruovaná? Teraz sa môže pochváliť priehľadnou protišmykovou podlahou a sklenenými balustrádami. K dispozícii je tiež vylepšená kultúrna cesta, ktorá využíva dotykové obrazovky, digitálne snímky a ďalšie prvky, ktoré návštevníkom umožňujú preskúmať históriu Eiffelovej veže. Sedem projektorov na troch stenách vám pomôže ponoriť sa do zážitku. Keď vyjdete skleneným výťahom na najvyššie poschodie, vo výške 540 stôp, užijete si úchvatný výhľad na mesto.
Nenechajte si ujsť: Rýchly piknikový obed „bez ozdôb“ v reštaurácii 58 Tour Eiffel .
Tip:  Kúpte si lístky online ešte predtým, ako pôjdete, a porazte davy, ktoré sa každý rok počítajú na milióny.

Buckinghamský palác, Londýn, Anglicko

Každé leto sú pre verejnosť otvorené Štátne izby v Buckinghamskom paláci, oficiálnom londýnskom sídle kráľovskej rodiny Spojeného kráľovstva. Návštevníci absolvovať absolvovať prehliadky 19 miestností so sprievodcom a obdivovať ich pozlátené stropy, trblietavé lustre a majstrovské umelecké diela. Ak plánujete ísť, zarezervujte si ho skôr.  Prehliadky sú obmedzené na 30 osôb v skupine. Môžete si tiež pozrieť Výmenu stráží , ktorá sa koná, keď to počasie dovolí. Rozpis časov a dní nájdete na webovej stránke.
Neprehliadnite: skupinový zájazd The  Garden Highlights, ktorý je možné spojiť s prehliadkou State Rooms. Záhrada paláca s rozlohou 39 akrov je vysadená asi 200 stromami, ružami a viac ako 350 druhmi poľných kvetov a je úžasným prostredím pre kráľovskú záhradnú párty.

Guinness Storehouse, Dublin, Írsko

Od svojho otvorenia v roku 2000 privítala táto atrakcia v pivovare St. James' Gate Brewery s tematikou Guinessa viac ako štyri milióny návštevníkov – mnohí z nich sú pravdepodobne veľmi smädní. Sklad je označovaný za najväčší polliter na svete, pretože jeho sedem poschodí obklopuje átrium v ​​tvare pollitra. Návštevníci začínajú v „spodnej časti“ skla – prvé poschodie – a postupujú nahor. Počas cesty sa dozvedia príbeh piva, ochutnajú chute, naučia sa nalievať a podávať, zastavia sa v súkromnom Connoisseur Bare, kde si vychutnajú degustáciu, a keď prídu na siedme poschodie, „vypijú si“ s panoramatickým výhľadom na mesto.
Nenechajte si ujsť : Každoročne sa tu koná sviatok sv. Patrika. Harmonogram viacdňového  festivalu nájdete na webovej stránke .

Akropola, Atény, Grécko

„Akropola“ označuje citadelu na vyvýšenom mieste, ako je táto starobylá pamiatka s výhľadom na mesto Atény. Nájdete tu jeden z najznámejších chrámov sveta, Parthenon, postavený v roku 447 pred Kristom na počesť bohyne Atény. Ďalšie stavby boli pridané neskôr, ale v priebehu storočí boli poškodené a zanedbané.  Prebiehajú snahy obnoviť a zachovať čo najväčšiu časť tohto veľkolepého komplexu.
Neprehliadnite: Múzeum Akropolis. Pozerajte sa pod svoje nohy, keď kráčate po sklenenej podlahe; uvidíte ruiny domov nájdených počas výstavby múzea.
Neprehliadnite:  Štadión Panathenaic , postavený v roku 140 nášho letopočtu a používaný na olympijské hry od roku 1870. Na štadióne sa nachádza zbierka olympijských pochodní a plagátov od roku 1896 až po súčasnosť.

Sagrada Familia, Barcelona, ​​Španielsko

Práce na rímsko-katolíckom kostole Sagrada Familia sa začali v roku 1882 a stále pokračujú. (Predpokladaný dátum ukončenia je rok 2026.) Každý rok si túto krásnu pamiatku, ktorej meno znamená Svätá rodina, prídu pozrieť viac ako tri milióny návštevníkov. Zosnulý Antoni Gaudi, považovaný za jedného z najväčších barcelonských architektov, prevzal stavbu v roku 1883. Jeho snaha vyhnúť sa tvrdým uhlom a rovným líniám v štruktúre dáva pocit, že je súčasťou prírodného sveta. Dokonca aj vnútorné stĺpy pripomínajú stromy v lese so stĺpmi, ktoré sa na vrchole delia na „vetvy“.
Nenechajte si ujsť : Prehliadka so sprievodcom.  Odborní sprievodcovia vám vysvetlia históriu Sagrada Familia a upozornia na mnohé často vynechané detaily a symboly. Navštívte, ak môžete, za slnečného dňa, keď cez vitráže prúdi slnko a napĺňa priestor svetlom a farbami.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *