Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov

Dreváky, muži v sukniach a lochneská príšera

617 

Bájna a legendami opradená krajina plná stredovekých hradov. Ak patríte medzi nadšencov strašidelných povestí a príbehov, táto krajina bude pre Vás nezabudnuteľnou. Škótsko možno pokojne zaradiť medzi najkrajšie krajiny na svete. Tajuplné Vás dozaista podmaní svojou krásou a jedinečnou prírodou. Vedeli ste, že národným zvieraťom Škótska je jednorožec alebo že v tejto krajine nájdete najviac ryšavých ľudí na svete? Nechajte sa zlákať návštevou krajiny, kde každý kút je inšpiráciou pre filmové diela.

Harry Potter a filmové štúdiá Warner Bros

379 

Tematické štúdio, venované sérii o kúzelníckom svete. Na výlete do zákulisia natáčania Harryho Pottera sa pozriete dovnútra doslova dych berúceho sálu Bradavického hradu, vaše kroky budú pokračovať do Brumbálovej pracovne, v ktorej môžete uvidieť meč Godrika Nebelvíra, Múdry klobúk a portréty riaditeľov školy. V ďalšej časti prehliadky sa dozviete všetko o technológiách, ktoré boli použité, bude vám predstavené schodisko, ktoré sa stále mení a dozviete sa, ako vznikali efekty veľkolepých famfrpálových zápasov. Predstavia sa vám návrhy na make-up a líčenie hercov a návrhy obrích pavúkov, vtáka Fénixa Fawkese, Baziliška, Trojhlavého psa a ďalších mystických filmových stvorení. A nebude chýbať metropola, ktorá nikdy nespí!

Paríž-Oxford-Londýn

355 

Kozmopolitné hlavné mesto Francúzska a jedno z najväčších európskych miest. Paríž si podmaní všetky vaše zmysly. Od romantických zákutí rieky Seiny, až k histórii, ktorá písala dejiny. Mesto Oxford a „Univerzita“, ktorá sa zaraďuje medzi najlepšie univerzity sveta, patria neodmysliteľne k sebe. Oxford dokonca inšpiroval aj svetoznámu britskú spisovateľku, J. K. Rowling, v jej rozsiahlom diele Harry Potter, kde svoj domov našla aj dobre známa čarodejnícka škola Rokfort. Kozmopolitná metropola, Londýn je mix národností a kultúr.

Štrasburg-Londýn-Brusel

359 

Moderné, prosperujúce mesto so zmyslom pre minulosť, s okúzľujúcou katedrálou a čarovnými polodrevenými domami. To je Štrasburg, mesto ležiace na križovatke európskych ciest známe aj vďaka centru Grande Île, ktoré patrilo medzi prvé mestské celky zapísané do zoznamu UNESCO. Vedeli ste, že Londýn je vlastne „najmenším“ mestom v Anglicku? Európa má tiež svoje hlavné mesto. Brusel, často prezývaný aj ako „menšia sestra Paríža“, sídlo NATO a niektorých inštitúcií Európskej únie. Je to miesto plné zelene, pamiatok, rušných štvrtí, či luxusných obchodov. Že to tak naozaj je, vám dokážeme.

Tajomný Stonehenge a čaj s mliekom

463 

Metropola Anglicka patrí k najnavštevovanejším mestám na svete. Vedeli ste, že Londýn je najmenším mestom v Anglicku? A že Stonehenge je mystické miesto s kameňmi, ktoré prenášajú magickú energiu a počas osláv slnovratu si na nich môžete aj zatancovať?Celosvetový unikát, ktorý by ste mali určite navštíviť aspoň raz za život. Stonehenge – najznámejší praveký monument v Európe zahalený rúškom tajomstva.