Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov

Benátky „Mesto na vodnej hladine“

109 

Slávne talianske plávajúce mesto, postavené na viac ako 100 ostrovoch. Neexistujú žiadne cesty, iba kanály a labyrintové uličky, ktoré spájajú Baziliku svätého Marka s malebnými kaviarňami a skrytými umeleckými galériami. Kedysi nezávislá republika, na balkánskom pobreží, teraz miesto vyhľadávané pre svoju pokojnú kaviarenskú kultúru, špičkovú umeleckú scénu a renesančné paláce, z ktorých najväčšie lemujú brehy Canal Grande. To je dôvod, prečo by každý mal toto jedinečné mesto navštíviť aspoň raz.

 

 

Benátsky karneval

180 

Benátky „plávajúce mesto“, jedno z najmalebnejších a najromantickejších miest na svete. Je neodolateľné po celý rok, ale mesiac február je najlepší čas na jeho návštevu. V meste je karneval a mestské kanály a úzke uličky sú zdobené slávnostnou výzdobou. Očarený minulými tradíciami je vrcholným návalom zmyslov v období pred kresťanským pôstom. Čas prezliecť sa do benátskej masky, hodovať ako bývalí králi a kráľovné a tancovať, až vás budú bolieť nohy. Vo vzduchu je nehmotná energia a biele zimné svetlo vytvára takmer éterickú atmosféru, keď sa odráža od vody.

Hotel AUREA ***

395 

Vitajte v Bellarii. Toto malebné mestečko vám ponúka nádherné pláže, pohodovú atmosféru a jedinečnú kultúru, ktoré zaručujú nezabudnuteľný pobyt. Užite si slnečné lúče na jemných piesočnatých plážach s výhľadom na azúrové vody Jadranského mora. Pláže sú ideálne na oddych, opaľovanie alebo osvieženie v mori. Prejdite sa starým mestom Bellaria, kde objavíte útulné uličky, trhy a historické pamiatky. Započúvajte sa do tónov hudby pri promenáde a ochutnajte tradičné talianske jedlá. Pre deti tu čaká množstvo atrakcií a zábavy, ktoré zaručujú smiech a dobrodružstvo pre celú rodinu. Bellaria je miestom, kde sa môžete oddýchnuť a uvoľniť od každodenného zhonu.

Hotel IVANA **

395 

Misano Adriatico je ideálne pre rodinnú dovolenku a je tiež cieľom mnohých milovníkov športu, ktorých priťahujú podujatia a stretnutia, ktoré sa tu pravidelne organizujú. S prístavom Portverde, komplexom v stredomorskom štýle, kde je možné kotviť jachtu dokonca pred vašimi dverami, Misano vyniká na poli námornej turistiky, zatiaľ čo moderná pretekárska dráha Misano World Circuit v Santamonice je čistý adrenalín pre nadšencov rýchlosti, s napínavými pretekmi motoriek a automobilov. Pešia zóna s farebnými večernými trhmi, pokojná pláž so zlatým pieskom a zelené plochy v centre dotvárajú imidž tohto pekného letoviska.

Kemping ADRIA ***

295 

Riccione je jedným z najkrajších letovísk v strednej časti Talianska označované aj ako „Zelená perla Jadranu“. Má 15 km dlhú pláž, pobrežie ideálne pre rodiny s malými deťmi. Pobrežná promenáda ponúka celý rad možností k nákupu, posedenie v kaviarňach či reštauráciách. Stredisko Vás očarí nielen krásnymi plážami, návštevou zábavného parku Aquafan či všadeprítomnou zeleňou, ale aj večerným pulzujúcim životom, kedy sa ulice menia na salón módy. Zábavu tu nájdu návštevníci všetkých vekových kategórií.

Pisa-Siena-Florencia

423 

Vitajte v srdci Talianska, kde históriu cítime pod nohami a krása sa nám otvára na každom kroku. Siena, Pisa a Florencia, tri perly tohto nádherného kúsku sveta, ktorý láka svojou kultúrou, umením a bohatou históriou. Tieto tri mesta spolu tvoria nezabudnuteľný trio, ktoré vám poskytne pohľad do talianskej histórie a umenia. Zážitok, ktorý zanechá stopy na vašej duši a zanechá vás s túžbou vrátiť sa do tejto nádhernej časti sveta.

Rím a Florencia

319 

Keď ste v Európe, jednoducho nemôžete odolať ceste do Ríma. Len málo miest, ktoré bolo kedysi hlavným mestom sveta, môže súperiť s Bella Roma svojou monumentálnou históriou, umeleckými zázrakmi, chutnou kuchyňou a životným štýlom dolce vita. Ikony ako staroveké Koloseum, Panteón, Forum Romanum, Fontána di Trevi a poklady Vatikánu, či Bazilika sv. Petra a Sixtínska kaplnka. Florencia je kolískou renesancie, ktorá sa pýši jedným z najstarších historických centier a najznámejších múzeí na svete. Všetko vo Florencii je veľkolepé: od obchodov po ulice, od najautentickejších a najobľúbenejších štvrtí mimo historického centra až po pamiatky, ktoré vystavujú svoju dušu. 

Rím-Vezuv-Pompeje

389 

Ríma, Vesuv a Pompeje sú fascinujúcou kombináciou histórie, prírodných javov a kultúrnych pokladov. Tieto tri pojmy sa navzájom prelínajú v príbehu, ktorý fascinuje a inšpiruje generácie. Tieto miesta sú spätne prepojené v historickej sieti, kde mocná ríša stretáva prírodnú tragédiu. Táto kombinácia vytvára silný príbeh o vzostupe a páde, kráse a záhubách, ktorý nám pripomína, že aj najvýnimočnejšie civilizácie môžu byť ovplyvnené nepredvídateľnými silami prírody.

Sicília – Ostrov slnka a perla stredozemného mora

773 

Sicília, perla Stredozemného mora je ostrov bohatý na históriu, kultúru a nádhernú prírodu. Je to miesto, kde sa spája modré more s horami, kde história stále žije v starovekých ruinách a kde každý roh ponúka výpravu do sveta kulinárskych špecialít. Sicília je jedným z najhistorickejších miest v Európe. Staroveké grécke chrámy a rímske amfiteátra ukazujú na bohatú kultúrnu zmes ostrova. Navštívte historické miesta ako Palermo, Catania alebo Siracusa a prechádzajte sa úzkymi uličkami plnými histórie.

Turín-Miláno-Verona-Benátky

389 

Každé z týchto miest je samé o sebe jedinečné, no spája ich bohatá história, kultúrna rozmanitosť a nádherná atmosféra, ktorá vás nechá zamilovať sa do krásy Talianska. Vychutnajte si každý okamih v Turíne, Verone, Miláne a Benátkach!

Veľkolepý Rím a elegantné gondoly

305 

Vitajte v Ríme – večnom meste, ktoré okúzľuje svojou nesmrteľnou krásou a bohatou históriou! Rím, ktorý sa týči na brehoch rieky Tibery, je živým svedkom vzostupu a pádu veľkých ríš, a jeho ulice sú prepletené príbehmi minulosti. V tomto kultúrnom epicentre Talianska sa stretávajú staroveké ruiny s moderným životom, vytvárajúc jedinečnú atmosféru, kde minulosť a súčasnosť sa spájajú do nezabudnuteľného zážitku. Benátky „plávajúce mesto“, jedno z najmalebnejších a najromantickejších miest na svete.