Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Krakow-Bochnia

32 

Krakow, sídlo poľských kráľov a miesto úžasnej historickej hodnoty. Bochnia, najstaršiaj soľná baňa v krajine, staršia sestra Wieliczky. V hĺbke 200m ponúka zaujímavé banské diela, ako komory, expozície starých banských strojov či drevenú kaplnku so sochami a obrazmi, ktorej súčasťou je oltár zo soli.

Krakow-Oswienčim

32 

„Poľský Rím a miesto utrpenia miliónov nevinných“. Vitajte v Krakowe, kde čas plynie inak, a kde každá chvíľa píše dejiny. Po stáročia bol Krakow hlavným mestom Poľska, sídlo kráľov, miestom umelcov. Práve ich talentu a fantázii môžeme vďačiť za bohaté dedičstvo historických pamiatok, ktoré odrážajú najdôležitejšie trendy v európskej kultúre. Symbolom utrpenia 2. svetovej vojne bol koncentračný tábor Oswienčim.

Krakow-Wieliczka

79 

Krakow – mesto na rieke Visla, sídlo poľských kráľov a miesto úžasnej historickej hodnoty s nádhernými architektonickými skvostami zapísané na zozname UNESCO. 700 ročné soľné bane vo Wieliczke, ktoré patria medzi najväčšie a najstaršie bane tohto druhu na svete. Ocitnete sa v soľnom paláci, ako v rozprávke. Baňa je jednoducho zázrak, ktorý sa nedá slovami opísať, treba ju jednoducho vidieť.

Krakowské podzemie, baňa Bochnia a Zámok Wisnicz

79 

Kráľovské mesto Krakow postavené na obidvoch brehoch rieky Visla je jedným z miest, na ktorom sa podpísala bohatá architektúra z rôznych historických období. V meste sa snúbia historické míľniky z čias korunovácií prvých kráľov, ako aj hrôzy z minulosti II. svetovej vojny. Vždy dobré počasie, prímorská mikroklíma, atrakcie ako v zábavnom parku, vzrušenie ako počas výpravy do neznáma. Znie to neuveriteľne? A predsa také miesto existuje. Vitajte v soľnej bani Bochni, staršej „sestry“ Wieliczky. Hrad Wisnicz oplýva mnohými legendami. Obľúbená hovorí o tom, ako hrad navštívila kráľovná Bona Sforza – vraj krutejšia ako sama Báthoryčka.

Po stopách poľských kráľov a sv.Vojtecha

519 

Pozývame vás na jedinečný poznávací zájazd, v ktorom budete mať príležitosť zoznámiť sa s architektonickými pamiatkami, významnými mestami a prírodnými scenériami nášho severného suseda. Poľsko je rozhodne krajina považovaná za pokladnicu umenia a histórie. Táto cesta bude vzrušujúcou a prevedie vás cez históriu a kultúru Poľska, pričom sa ocitnete v miestach, ktoré boli svedkami dôležitých udalostí a postáv.

Rozprávkové poľské zámky

259 

Poľsko je krajina s množstvom úžasných hradov, ktoré sa dajú navštíviť a ktoré sa nachádzajú priamo v tajomnom srdci strednej Európy. Keďže Poľsko zažilo väčšinu búrlivej histórie Európy práve na svojom území, je zrejmé, že jeho architektúra sa stala živým múzeom. Táto krajina je známa po celom svete svojimi hradmi a zámkami. V Poľsku je okolo 500 hradov, ktoré každému turistovi ponúkajú množstvo zaujímavých atrakcií. Nie je ľahké rozhodnúť sa, ktoré paláce by ste mali navštíviť, ako prvé v tejto krajine. Vybrali sme preto tie najpozoruhodnejšie a najkrajšie hrady v Poľsku, ktoré boli zapísané do bohatej histórie a kultúry tejto krajiny. Nahliadneme za ich kamenné múry a urobíme krok v čase.

Tradície a syr Oscypek

109 

Krakow – sídlo poľských kráľov, druhé najväčšie mesto v Poľsku a centrum Malopoľského vojvodstva. Wadowice sú rodiskom najväčšieho poliaka, aký sa kedy narodil“ – pápeža Jána Pavla II. Zakopane – mesto pod Tatrami.

Wroclaw a Krakow

119 

Vroclav patrí k najstarším a najkrajším mestám v Poľsku. Je popretkávané množstvom prítokov a kanálov. Nachádza sa na 12 ostrovoch a má viac ako 100 mostov. Dlhé stáročia je Vroclav mestom stretnutí rôznych národností a kultúr. Krakow, ako mesto kontrastov. Majestátny Wawel, milované Sukiennice, na každom kroku vyobrazenia drakov, rušný večerný život, mesto univerzít a kultúry.

Zábavný park Energylandia a Krakow

79 

Najväčší zábavný park v Poľsku, ponúkajúci niekoľko desiatok atrakcií, určený pre všetky vekové skupiny. Nájdete tu množstvo atrakcií, ako krajinu rozprávok/ Bajkolandia – deti vstupujúc do nej sa náhle ocitnú vo svete svojich prianí a túžob, stretávajú sa s postavami svojich obľúbených rozprávok, môžu sa stať vodičmi, pilotmi, hasičmi, princeznami alebo trpaslíkmi. V rodinnej zóne je dostupných niekoľko horských dráh, kde na vlastnej koži môžete zažiť adrenalín a emócie. Rodinne je možné stráviť čas na vodných plavbách, vo vyhliadkovom vláčiku alebo pretekaním na tratiach Formuly… Kráľovské mesto Krakow je jedným z miest, na ktorom sa podpísala bohatá architektúra z rôznych historických období. V meste sa snúbia historické míľniky z čias korunovácií prvých kráľov, ako aj hrôzy z minulosti II. svetovej vojny.