Predstavte si súkromné ​​ostrovy s bielym pieskom lemované krištáľovo modrými vodami. Maledivy sú najluxusnejším ostrovným únikom.

Zdá sa, že ostrovné národy roztrúsené v Indickom oceáne, žiarivom ako drahokam, súťažia o titul „najkrajšie miesto na Zemi“. Z paluby hydroplánu by maldivské atoly mohli vyzerať ako smaragdy vsadené do tyrkysových vôd, pričom každý kúsok pláže je obklopený dúhovými útesmi plný tropických rýb. Dovolenka v Indickom oceáne vyhovie každému impulzu, od lenivých dní pohupujúcich sa v hojdacej sieti až po večere pod oblohou plnou hviezd. Čo sa týka Srí Lanky, jej prírodné poklady - od hodvábnych pláží až po džungľu hýriacu divokou prírodou - dopĺňajú dôkazy dlhej a pútavej histórie v podobe posvätných chrámov zahalených do hmly, prímorských citadel a čajových plantáží.

MALEDIVY

Motorový čln spomaľuje a prichádza na dohľad. Maličká škvrna ostrova obklopená tyrkysovou lagúnou a najbelším pieskom, aký ste kedy videli. Je to lepšie ako na obrázkoch - na Maledivách ožívajú farby. Počítajte s tým, že stratíte pojem o čase a o tom, čo sa deje inde, keď sa ponoríte do súkromného bazéna svojej morskej vily alebo vstúpite priamo do piesku z terasy vašej plážovej vily. Čo tak vydať sa pod hladinu oceánu kĺzať sa popri korytnačkách a žralokoch veľrybích; popíjanie šampanského na luxusnej plavbe pri západe slnka; alebo útek na neobývaný ostrov v štýle Robinsona Crusoa na nezabudnuteľný večer pre dvoch pod hviezdami. 

SRÍ LANKA

Srí Lanka je azda najznámejšia vďaka plážovým rezortom, ktoré lemujú jej rozsiahle pobrežie, a je tiež rajom milovníkov kultúry. Sú tu skalné chrámy a pevnosti, ruiny starovekých a posvätných miest a relikvie koloniálneho veku. A ak by Vám to nestačilo, krajina je tiež domovom čajových plantáží, parkov a rezervácií bohatých na divokú zver, kde sa voľne pohybujú slony, leopardy, krokodíly a leňochody. Je to ostrov, kde čas nadobúda iný význam; môže to trvať trochu dlhšie, kým sa dostanete z bodu A do bodu B, ale to len pridáva na jeho šarme. Dá vám to viac času na to, aby ste sa poobzerali vo svojom okolí a objavovali krajinu z pohľadu miestneho, keď vás váš sprievodca hrdo pochváli príbehmi o svojej domovine.